Pro hledání na webu použijte tento formulář:

Kolagenárium

PŘEVRATNÁ NOVINKA!

kolagenárium(collarium) – světelná Anti-aging terapie
Světelná vlnová délka 633nm (bez UV záření)

vlnová délka

působí na kožní buňky, které jsou stimulovány k produkci kolagenu, elastinu a speciálních enzymů.

Tento proces způsobuje:

  • Novotvorbu kolagenu, obnovu pružnosti a pevnosti pokužky
  • Vyplnění jemných i hlubších vrásek, zlepšení hydratace pokožky
  • Pomáhá při léčbě akné
  • Zvyšuje elastičnost kloubů a vazů zejména při artróze - revmatismu
  • Redukuje strije a jizvy – urychluje hojení
  • Celková revitalizace organismu
  • Pozor! Nejedná se o solárium neopaluje - léčí!

Certifikováno EU na podkladech vědeckých studií z roku 2008.

Kolagen je nejdůležitější bílkovinou v lidském organismu a hlavní součástí pojivové tkáně. Je zodpovědný za stav kůže, očí, kostní chrupavky, vlasů, nehtů. Je tvořen produkčními buňkami: keratocyty, fibroblasty a chondrocyty. Stav organického kolagenu je měřítkem biologického věku člověka, což můžeme pozorovat podle změn na kůži.

Zjednodušeně je možno říci, že kolagen dává pevnost a pružnost potřebnou pro konstrukci všech lidských orgánů.

Kolagen spolu s vitamínem C jsou potřebné k hojení ran.

V kůži je úlohou kolagenu udržení nejvyšší kvality struktury pokožky, nepřetržitá obnova kožních buněk, zabraňování její dehydratace, minimalizace vzniku vrásek a také udržování pevnosti a pružnosti pokožky.

Množství kolagenu v lidském organismu se po 25 roce života rapidně snižuje a tím začínáme stárnout.

 

oblicej

 

Kolagen je také základní stavební bílkovinou tvořící pojivové tkáně pohybového aparátu. Představuje 30 % všech tělních bílkovin a tvoří 70 % sušiny kloubních chrupavek. Kolagen je vláknitá, ve vodě nerozpustná bílkovina, jejíž zásluhou naše těla, která jsou ze 70 % voda, nejsou tekutá resp. kapalná. Z toho je vidět, jak velký význam má kolagen pro strukturu a integritu našich těl.

Kolagen tvoří základ bílkovinné matrix kostí, chrupavek, kloubů, cév, kůže, sklivce, bělimy, synoviálních membrán atd. Tvorba kolagenních vláken tvořících strukturu kloubních chrupavek začíná v chrupavkových buňkách (chondrocytech) řazením jednotlivých aminokyselin do bílkovinných řetězců.

Základní řetězce přirovnatelné ke šňůrce korálků se následně seskupují do trojšroubovice prokolagenu. Ten se transportuje z buněk, kde je dále upraven na kolagenový monomer. Monomery se řadí za a vedle sebe do mikrofibril a následně do kolagenních fibril a do kolagenních vláken. Výslednou strukturu lze tak přirovnat k lanu. Soustava kolagenních vláken, jakýchsi kolagenních lan, tvoří nosnou arkádovitou kostru celé chrupavky.

Pouze pojivová tkáň dobře nasycená kolagenem s pevnou arkádovitou strukturou se může správně vyvíjet a následně mnohem lépe odolává okamžitému i dlouhodobému přetěžování.

kuze1 kuze2

 


 


Kosmetické a nehtové studio Black Jack   |   tel: +420 777 247 399   |   email: info@black-jack-studio.cz